بهترین سی تی اسکن
تصویربرداری سی تی اسکن
خرداد ۱, ۱۳۹۶
بهترین ماموگرافی تهران
اولین ماموگرافی
خرداد ۲, ۱۳۹۶
نمایش همه

مزایا و محدودیتهای ماموگرافی

بهترین ماموگرافی تهران

بهترین ماموگرافی تهران

مزایا و محدودیت‌ها

این امری مهم است که هر خانم با توجه به تصمیم آگاهانه خود در خصوص اسکن ماموگرافی، از مزایا و محدویت‌هایش هم آگاه باشد.

مزایا: ماموگرافی به حفظ حیات کمک میکند.

تشخیص زودهنگام علت سرطان بدین معنی است که قطعاً در ابتدا عامل سرطان پیش روی کمتری داشته و حتی از همان زمان ابتدایی میتوان تحت درمان و معالجه قرار بگیرد.

تقریباً از بین هر ۹ خانم داوطلب، در طول زندگی یک خانم، عارضه سرطان سینه پیشرفت داشته و متاسفانه انتظار این می‌رود که از بین هر ۲۸ نفر خانم یک نفر به علت این عارضه از بین برود.

ماموگرافی تاثیرگذار هستند.

اسکن ماموگرافی بهترین شیوه برای تشخیص زودهنگام سرطان سینه است. ماموگرافی حتی می تواند توده سرطانی را ۲ الی ۳ سال زودتر از خود شخص و یا پزشک معالجش تشخیص دهد.

تحقیقات نشان می‌دهد که ۲۵ درصد کاهش مرگ و میر بر اثر سرطان سینه از میان زنانی است که بصورت منظم اسکن ماموگرافی را انجام میدهند.

خطر سرطان سینه با افزایش سن افزایش می یابد. در خانم‌هایی که در خانواده خود بصورت موروثی سابقه سرطان سینه را دارند سطح خطر ابتلا به این عارضه بالاتر از سطح میانگین است. بعد از موضوع وراثت، زنان بالای ۵۰ سال در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند. در هر سال افزون بر ۸۰ درصد عامل این سرطان در زنان با سنین ۵۰ سال به بالا تشخیص داده میشود.

محدودیت‌ها:

ماموگرافی کامل نیست.

سرطان سینه انواع مختلفی دارند و عوامل متعددی چون سن و حجم سینه، در شدت و ضعف این سرطان تاثیر دارد. عموماً در زنان جوانتر بدلیل بافت متراکم تر سینه تاثیر کمتری دارد.

 

ماموگرافی همه انواع سرطانها را تشخیص نمیدهد.

برخی از انواع سرطان ها بدلایلی چون موقعیت مکانی توده سرطانی در سینه و یا حجم بافت سینه با ماموگرافی قابل تشخیص نیست. تقریباً  25 درصد علل سرطان در خانمهای بین سنین ۴۰ تا ۴۹ ساله در مقایسه با ۱۰ درصد زنان ۵۰ ساله و بالاتر ، با ماموگرافی قابل تشخیص نیست.

ماموگرافی گاهی اوقات تست اضافی نیاز دارد.

بطور میانگین در ۷۰درصد بانوانی که اسکن ماموگرافی را انجام میدهند نیاز به تست اضافی دیگری هست تا محدوده دقیق در سینه تشخیص داده شود. البته این بدین معنی نیست که عامل سرطان پیدا میشود بلکه بدین معنی است که ۹۵ درصد بانوانی که برای تست مجدد فراخوانی میشوند سرطان ندارند.

ماموگرافها از سطح پایین اشعه رادیویی استفاده میکنند.

بطور کلی می‌توان گفت که مزایای ماموگرافی منظم به مراتب بیشتر از خطر قرار گرفتن در معرض اندک اشعه رادیویی است.

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]

کلمات کلیدی :

بهترین ماموگرافی تهران

بهترین مرکز ماموگرافی تهران

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial