ماموگرافی/ mamography

رزرو آنلاین

رزرو سونوگرافی، رزرو تراکم استخوان، رزرو رادیولوژی، رزرو پانورکس، رزرو ماموگرافی، رزرو سی تی اسکن، رزرو رادیوگرافی

نوبت دهی آنلاین، نوبت دهی سونوگرافی، نوبت دهی تراکم استخوان، نوبت دهی رادیولوژی، نوبت دهی پانورکس، نوبت دهی ماموگرافی، نوبت دهی سی تی اسکن، نوبت دهی رادیوگرافی

ماموگرافی چیست؟

با توجه به کاهش سن ابتلا به سرطان سینه درکشور، برای زنان ۳۵ سال به بالا مخصوصا افرادی که از قبل سابقه بیماری سینه در خانواده را دارند ضروریست. استماموگرافی ابزاریست جهت بررسی سرطان ‌سینه در زنانی که هیچ علائمی ندارند و همچنین برای زنانی که علائم توده، درد یا ترشح از نوک پستان را دارند     کاربرد دارد.

در بسیاری از کشورها، ماموگرافی به‌عنوان روش غربالگری و بیماریابی روی کلیه زنان سالم اجرا می‌شود. تلاش پزشکان این است که با دست یافتن به آمار صحیح برای تخمین میزان و سن شیوع سرطان سینه در ایران، ‌بیماری‌های بدخیم سینه را در مراحل اولیه و قابل علاج شناسایی کنند.

 

ماموگرافی چگونه انجام می شود؟

ماموگرافی به صورت سرپایی انجام می شود. هنگام انجام تکنسین رادیولوژی  پستان شما را در واحد ماموگرافی قرار می دهد و پستان شما به طور تدریجی توسط دستگاه فشرده می شود.

آمادگی های قبل ماموگرافی

قبل از انجام ماموگرافی هر گونه یافته  غیر طبیعی یا مشکل در پستان خود را با پزشک خود در میان بگذارید به هر گونه سابقه جراحی ،استفاده از هورمون و سابقه سرطان پستان در خود و یا خانواده خود را  به پزشک خود اطلاع دهید . اگر در زمان پریود،پستانهای شما سفت می شوند  وقت قبلی برای ماموگرافی، یک هفته قبل از پریود نگیرد بهترین زمان برای انجام ماموگرافی یک هفته پس از دوران پریود می باشد . در صورت امکان بارداری همیشه به تکنسین رادیولوژی و یا پزشک خود اطلاع دهید .

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial