جستجو

سیستم های هوری – هولمز

سیستم های هوری – هولمز
فروردین ۳۱, ۱۳۹۶

سیستم های هوری – هولمز اگر چه قادر به تولید تصاویر دو بعدی بود، قابلیت تصویر برداری مجدد از اعضای بدن نیز بود که بیمار باید به طور کامل و یا جزئی درون ظرف آب غوطه ور شده و برای یک مدت زمان طولانی بدون حرکت باقی بماند. با پیشروی به نسخه های متحرک و سبک تر این سیستم ها، به طور ویژه با دستگاه هایی با ظرف آب کوچکتر و یا مبدل هایی که به طور مستقیم و متحرک بر سطح بدن بیمار تماس داده می شوند صنعت تصویر برداری فراصوت پیشرفت قابل ملاحضه ای کرد.

هوملز به همراه مهندسین مشاور خود یعنی ویلیام رایت و رالف ادوارد و با پشتیبانی خدمات بهداشتی عمومی ایالات متحده و دانشگاه کلرادو، به ساخت یک نوع حرفه ای جدید از اسکنر های ترکیبی تماسی جدید ادامه داد، که در آنها مبدل به طور مستقیم با بدن بیمار در تماس بوده و به صورت حرکت افقی بر بالای بیمار به حالت معلق قرار می گیرد. دستگاه ها و نحوه تصویر برداری فراصوت مفید مربوط به این اختراع در شماره ۲۲ مجله تایم در ماه می سال ۱۹۶۴ گزارش شد. پس از کار بر روی این پروژه برای حدود دو سال، این اسکنر تماسی ترکیبی با مکانیزم سیمی و مبدل های الکترونیکی پتانسیومتری توسعه یافتند. این مبدل می تواند با استفاده از دست حرکت کرده و در نواحی مختلف و در جهت های مختلف به کمک اپراتور حرکت کند. در سال ۱۹۶۲ با ایده گرفتن و کمک از هولمز، رایت و میردریک ادوارد دانشگاه را به هدف ساخت دستگاه مهندسی شده در شرکت لانگ مونت در کلارادو ترک کردند و به تولید و فروش اسکنر خود پرداختند. در سال ۱۹۶۳ اولین دستگاه ترکیبی دستی به صورت یک بازوی مفصل دار در مدل B به صورت تجاری در ایالات متحده ساخته شد. راه اندازی و فروش آن در شرکت لانگ مونت در سال ۱۹۶۳ در روزنامه دیوید تایمز گزارش شد. این آغاز طراحی محبوبترین اسکنر فراصوت شخصی در تاریخ بود که با استفاده از مکانیزم اسکن  بازو کار می کرد. بسیاری از کارهای بعدی در زمینه استفاده پزشکی از امواج فراصوت توسط هوملز و همکارانش، استوارت تیلور، هوراس تامپسون و کنت گاتس فیلد در دنور دنبال شد. این گروه بسیاری از اولین مقاله های پزشکی در مورد استفاده از سونوگرافی در زایمان و بیماری زنان مربوط به شمال آمریکا را منتشر کردند. داگلاس هوری در سال ۱۹۶۲ به بوستون نقل مکان کرده و در یک بیمارستان عمومی مربوط به موسسه ماساچوست به فعالیت پرداخت و در آنجا تا سال ۱۹۶۹ ماندگار شد.

در ژاپن و در حدود همان سال های مربوط به پیشرفت واید و هوری در زمینه استفاده پزشکی از امواج فراصوت، کنجی تاناکا و توشیو واگائی در دانشگاه جوتندو شهر توکیو جراحی می کردند. این دو به همراه شیگرو ناکاجیما، مدیر شرکت رادیویی ژاپن و روکوئچیدا، فیزیکدان و مهندس ارشد بر روی استفاده از امواج فراصوت در تشخیص بیماری داخل جمجمه کار می کردند. کا آنها با همکاری شرکت آلوکا و در سال ۱۹۵۰ و با رهبری اوچیدا انجام شد. ناکاجیما و اوچیدا اولین اسکنر فراصوت ژاپنی را در سال ۱۹۴۹ ساختند که با روش مدل A کار می کرد. یک پروفسور در موسسه تحقیقات ارتباطات الکترونیکی در دانشگاه توکیو در سندای به اسم یوشومیتسو کیکوچی با این دانشمندان همکاری می کرد. این دانشمندان ژاپنی در سال ۱۹۵۲ اولین دستگاه تصویر برداری سونوگرافی رسمی به اسم ژاپن انجام دادند.

آنها در آن سال ۵ مقاله در زمینه استفاده از امواج فراصوت در بیماری مغزی منتشر کردند و جندین مقاله دیگر در همین زمینه در سال های بعد منتظر کردند. در سال ۱۹۵۴، تاناکا یک مقاله مروری بسیار مهم تحت عنوان استفاده از سونوگرافی برای کاربردهای تشخیصی منتشر کرد و بررسی های خود را بر روی سایر اندام های بدن ادامه داد. از سال ۱۹۵۵، آزمایشات و ساخت دستگاه های تصویر برداری با روش B با استفاده از رو های اصلاحی مربوط به دستگاه تصویر برداری حالت A آغاز شد که در آن با یک مبدل خطی متحرک کار می کرد. این عمل یک پیشرفت مختصر در اسکنرهای تولید شده بر اساس بشکه های آب بود. همچنین مقدمه و معرفی کوتاهی از کتاب تاناکا تحت عنوان تشخیص بیماری مغزی به کمک امواج فراصوت در سال ۱۹۶۹ منتشر شد که یک تاریخچه کوتاه از کارهای اولیه او در زمینه استفاده از امواج فراصوت از سال ۱۹۵۰ تا آن سال بود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 

ترجمه دکتر شاکری

ارسال شده در زنان و زایمان, سونوگرافی, مقالات توسط مرکز تصویربرداری دکتر شاکری