جستجو

 آیا سونوگرافی می تواند نشان دهنده جنسیت کودک من باشد؟

 آیا سونوگرافی می تواند نشان دهنده جنسیت کودک من باشد؟
تیر ۱۶, ۱۳۹۶

 آیا سونوگرافی می تواند نشان دهنده جنسیت کودک من باشد؟

بکی راترفورد (متخصص سونوگرافی)

آیا شما می خواهید جنسیت کودکتان را قبل از تولد بدانید؟

خیلی زود است که در اولین اسکن و در ابتدای بارداری بتوان به جنسیت جنین پی برد.

نوع ماشین های اسکن که فرد متخصص سونوگرافی از آن استفاده می کند تکنولوژی به اندازه کافی بالایی برای نشان دادن تفاوت فیزیکی میان دختر و پسر را ندارد.

جنسیت مربوط به کودک شما در مفهوم ثابت شده است. همه جنین ها یک جوانه و یا یک تورم کوچک دارند. در صورتی که پسر داشته باشید، تستسترون در هفته هفتم شروع به تولید می کند.

تستسترون منجر به رشد جوانه می شود و آن را تبدیل به آلت تناسلی می کند. در دختران، عصب تناسلی به کلیتروس و لیبیا تبدیل می شود.

تئوری ناب یا عصبی مبتنی بر این ایده است که احتمالا به ما در مورد نوع ناحیه تناسلی کودکتان در تصویر مربوط به ااسکن صورت گرفته می گوید. اما شکل گیری حفره تناسلی فرایندی تدریجی است و چالشی حقیقی است که در ان می توان مشاهده کرد که حفره تناسلی چگونه در طول زمان و با چندین مرحله اسکن تشکیل می گردد. این مساله مشخص می کند که چرا تعیین جنسیت جنین در سه ماهه اول بارداری دشوار هست.

این تصاویر از هفته ۱۳ بارداری گرفته شده است و نشان دهنده دو ناحیه تناسلی در دو کودک به شکلی مختلف هست.

اولین کودک دارای حفره ژنیتال با زاویه ایی بیشتر از ۳۰ درجه هست، بنابراین او احتمالا پسر هست. در منظر اول آن شبیه به آلت تناسلی و اسکروتوم هست. کودک دوم دارای حفره ژنیتال به شکلی افقی نسبت به بدن کودک هست که موازی با نخاع است پس احتمالا دختر هست.

برحسب تئوری حفره تناسلی، این اسکن ها به طور غیر معمول دیدگاهی خوب در مورد ارتقا ژنیتال کودک را در اسکن اولیه نشان می دهند. معمولا اسکن زودهنگام وضوح بسیار کمتری دارد.

این کودک بین ۱۱ و ۱۳ هفته سن دارد. این حفره تناسلی در موقعیت افقی، موازی با نخاع است بنابراین جنسیت زن است. به هر حال شکل آن شبیه به پسر هست.

بهتر است تا زمان اسکن آنومالی صبر کنید که بین هفته ۱۸ و ۲۱ هست. تعیین دقیق جنسیت در مرحله احتمال بیشتری دارد.

حتی پس از آن، بیشتر بیمارستان های NHS تنها به تشخیص جنسیت در اسکن آنومالی می پردازند در صورتی که والدین خواستار آن باشند. در برخی از بیمارستان ها به دلیل سیاست ها در مورد جنسیت گفته نمی شود.

در صورتی که شما بخواهید به جنسیت جنین قبل از اسکن آنومالی پی ببرید، برخی کلینیک های خصوصی جنسیت را با اسکن های التراسوند در ۱۶ هفتگی تعیین می کنند.

سونوگرافی شاکری افتخار دارد اعلام کند برای اولین بار در دنیا در هفته ۱۱ ام تعیین جنسیت را انجام میدهد.

 

ارسال شده در سونوگرافی, مقالات توسط مرکز تصویربرداری دکتر شاکری