سونوگرافی هفته بیستم بارداری
سونوگرافی هفته بیستم بارداری
تیر ۲۳, ۱۳۹۶
سونوگرافی سه بعدی
سونوگرافی سه بعدی و سونوگرافی چهار بعدی چگونه است؟
تیر ۲۳, ۱۳۹۶
نمایش همه

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی

تعیین جنسیت جنین

احتمال خطا در سونوگرافی سه بعدی تعیین جنسیت

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی

آیا سونوگرافی جنسیت کودک من را نشان می دهد؟

بله می تواند جنسیت کودک را نشان دهد در حالی که ممکن است تعیین جنسیت جنین در اسکن زود هنگام در اوایل بارداری ممکن نباشد. اکثر تجهیزات سونوگرافی به اندازه کافی تکنولوژی بالایی برای دیدن زودهنگام جنسیت را ندارند و انتظار برای این که کودک شما در موقعیت درستی قرار گیرد ممکن است غیر ممکن باشد. علاوه بر این در هفته ۱۳ بارداری، کودک شما می تواند در هم پیچیده باشد و زاویه نامناسبی داشته باشد.اسکن توسط پزشک متبحر و باتجربه میتواند در این مورد حیاتی باشد و پاشنه آشیل این پیشگویی بشمار میرود.

*دکتر حسین شاکری تنها پزشک دنیاست که در هفته یازدهم میتواند با ۹۹ درصد قطعیت جنسیت جنین را تشخیص دهد ( تعیین جنسیت جنین در ۱۱ هفتگی)

اوایل بارداری

جنسیت جنین شما از همان ابتدا تعیین می گردد. اما در زمان ارتقا و تکامل جنین اولیه، شما نمی توانید بین دختر و پسر بودن تشخیص دهید.

همه جنین ها داری جوانه کوچک یا متورمی هستند. در صورتی که شما پسر داشته باشید، تستسترون شروع به تولید شدن در هفته هفتم می کند. این امر منجر به رشد جوانه و تبدیل به آلت تناسلی می شود. در دختران حفره ژنیتال منجر به شکل گیری کلیتروس و لیبیا می شود.

این فرایندی تدریجی است و مشاهده نمودن هرگونه تفاوتی تنها از هفته ۱۱ام قابل مشاهده است. وقتی که همه کودکان چسبیده اند تعیین نمودن جنسیت جنین در سه ماهه اول بارداری را دشوار می سازد.

اواسط بارداری

در اسکن مربوط به هفته بیستم بارداری به راحتی می توان به جنسیت جنین پی برد و متخصص سونوگرافی و پزشک می تواند به راحتی آن را تشخیص دهد. در پسرها حفره به سمت بالا رشد می کند و زاویه بیش از ۳۰ درجه از نخاع هست. در دخترها به صورت افقی نسبت به بدن هست و زاویه کمتر از ۳۰ درجه هست.

تفاوت بین دختر و پسر در این مرحله نسبتا مشخص هست، و پیشرفت بارداری نیز کاملا مشخص هست. اسکن مربوط به سه ماهه سوم بارداری معمولا می تواند جنسیت را نشان دهند در صورتی که

  • مقدار زیا دی مایع آمینوتیک در اطراف کودک شما باشد.
  • پاهای کودک به سمت شکم خم نشده باشد.
  • کودک شما به پشت و کمر دراز کشیده باشد.

تصویر زیر در هفته ۱۳ ام بارداری گرفته شده است و نشان دهنده حفره تناسلی برای دو کودک مختلف هست.

تعیین جنسیت

اولین کودک(تصویر بالا) دارای حفره ژنیتال با زاویه ایی بیشتر از ۳۰ درجه هست، بنابراین او احتمالا پسر هست. در منظر اول آن شبیه به آلت تناسلی و اسکروتوم هست. کودک دوم دارای حفره ژنیتال به شکلی افقی نسبت به بدن کودک هست که موازی با نخاع است پس احتمالا دختر هست.

کودک در شکل پایین بین ۱۱ تا ۱۳ هفته سن دارد. این حفره دارای موقعیت افقی است و موازی با نخاع هست پس احتمالا دختر هست. به هر حال شکل آن بیشتر شبیه به پسر هست.

یک مطالعه در آمریکا نشان می دهد که متخصص سونوگرافی به درستی جنسیت را در هر هفته با چه درصدی تشخیص می دهد:

  • ۴۶ درصد موارد در هفته دوازدهم
  • ۸۰ درصد موارد در هفته سیزدهم
  • ۹۶ درصد موارد در هفته چهاردهم
  • ۹۹ درصد دکتر حسن شاکری هفته یازدهم

پسرها به احتمال بیشتری در مقایسه با دخترها شناسایی می گردند. بنابراین به طور کلی در ابتدای هفته چهاردهم این اتفاق بیشتر رخ می دهد.

همان گونه که در ابتدا گفته شد تعیین جنسیت زود هنگام و خطا در آن ممکن است گاهی تاسف بار باشد.سونوگرافی دکتر شاکری با افتخار اعلام میکند بهترین در نوع خود میباشد.

کلمات کلیدی :

تعیین جنسیت جنین

مرکز فوق پیشرفته سونوگرافی غرب تهران

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial