هفته بیست و دوم بارداری
هفته بیست و دوم بارداری
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸
هفته بیست و سوم بارداری
هفته بیست و سوم بارداری
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸
نمایش همه

اولین سونوگرافی بارداری

اولین سونوگرافی بارداری

اولین سونوگرافی بارداری

اولین سونوگرافی بارداری

اولین سونوگرافی بارداری برای بررسی باردار بودن یا نبودن و تخمین سن بارداری انجام میشود. سونوگرافی و تبحر سونوگرافیست به عنوان دو ابزار بسیار مهم در تعیین زمان بارداری در نظر گرفته میشود. در حاملگی طبیعی ، در صورت عدم تبحر پزشک نتایج سونوگرافی میتواند ۵ الی ۷ روز با زمان دقیق بارداری اختلاف داشته باشد. زمانی که مادر نشانه های سقط جنین را میبیند، پزشک برای بررسی وضعیت حیات جنین  ممکن است سونوگرافی تجویز نماید. 

زمان انجام اولین سونوگرافی بارداری

به طور کلی اولین سونوگرافی بارداری در هفته ۵ الی ۷ بارداری انجام میشود و انتظار این است که ساک حامگلی رؤیت شود. اگرچه انجام این سونوگرافی واجب نیست و مادران میتوانند تا هفته ۷ و ۸ بارداری صبر نمایند.
دقیقترین اطلاعات از اوایل بارداری با انجام سونوگرافی واژینال به دست می آید. این سونوگرافی به جای سونوگرافی شکمی انجام میشود و در طول آن پزشک سونوگرافیست جهت اندازه گیری و به دست آوردن دسته ای از اطلاعات، پروپ سونوگرافی را وارد واژن مادر مینماید و آگاهی از اندازه کیسه بارداری،  زرده، ضربان قلب جنین، سرعت تپش قلب او و ابعاد قلب جنین به دست می آورد.

سونوگرافی شکمی

در اولین سونوگرافی بارداری، در صورت انجام سونوگرافی نوع شکمی، از مادر خواسته میشود که جهت آمادگی برای سونوگرافی، پیشتر مثانه را پر نماید. پر بودن مثانه، رحم مادر را در وضعیت مناسبی برای انجام سونو قرار میدهد و این کار برای برداشت صحیح اطلاعات لازم است. سپس پزشک سونوگرافی ژل مخصوص را بر روی شکم مادر قرار داده و با استفاده ازفرستنده سونوگرافی برای بررسی تعداد زوایا استفاده میکند. زیرا این حالت رحم را به نحوی تنظیم می کند که اندازه گیری ها آسان تر انجام شود. سپس پزشک یک ژل روی شکم قرار می دهد و از یک فرستنده برای اندازه گیری تعداد زوایا استفاده می کند.

سونوگرافی واژینال
سونوگرافی واژینال
Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial